top of page
  • שחר אמאנו

נדמו קלידי הזהב של יוסי יוסף


עולם המוזיקה הים תיכונית באבל כבד עם מותו במפתיע של הקלידן יוסי יוסף, שהיה אהוב על כולם. אייל גולן: "יוסי היה להקה של איש אחד". שימי רון: "כמו אח קטן בשבילי". ירון אילן: הוא ייחסר לכולנו". פרידה מענק

יוסי יוסף // צילום: אלירז רז

הלם בעולם המוזיקה הים תיכונית עם מותו של הקלידן הווירטואוז יוסי יוסף, שנמצא ללא רוח חיים בביתו ביום שלישי. יוסף בן ה-46 ליווה זמרים רבים ובראשם ציון גולן, ונחשב ואהוב ואהוד מאוד. הלוויתו תתקיים ככל הנראה מחר, עם שובן של גרושתו ובתו מחו"ל.

יוסי יוסף והקלידים

עם היוודע דבר מותו של יוסף, החלו בכירי הז'אנר וכל מי שהכיר אותו להספידו, תוך שהם מציינים את גדולתו כנגן וכאדם. "לפני 30 שנה בערך הכרתי אותך, בחור צעיר, אנרגטי ונגן בחסד עליון", כתב אייל גולן. "התחברנו מיד והפכת להיות חלק בלתי נפרד מחיי היום ולילה שלי. הופענו כמעט כל לילה במועדון אחר, לאחר ההופעות היינו יושבים אצלך בבית של ההורים או אצלי בבית של אמא ומנגנים עד הבוקר. כל יום וכל לילה במשך כמה שנים. יוסי, היית נגן ענק אבל לפני הכל בן אדם ענק. אני זוכר שכיניתי אותך להקה של איש אחד, אין כלי נגינה שהחלטת שאתה רוצה לנגן עליו ולא הצלחת. אני נפרד ממך בכאב ובדמעות".

יוסף במרכז עם עם אשת היח"צ עדי דגן

מנהלת האמנים מירי בן ישי סיפרה על תחילת הדרך של יוסי יוסף: "הייתה לי הזכות לטפח אותך בשנות ה-90 אצלי במועדון, כנגן שרק התחיל בגיל העשרה. מיד גילינו כישרון ענק ולב זהב, מעטים יודעים שהיית גם זמר ובמשך שנים היית זמר הבית של מועדון ליברטי ברחובות. הפכת לדמות מרכזית ואהובה בז'אנר הים תיכוני. במהלך השנים נפגשנו מדי פעם והעלינו זיכרונות. תחסר לנו מאוד חבר יקר, היום אנחנו נפרדים אבל הזיכרונות חקוקים לנצח בלבנו".

אשת יחסי הציבור עדי דגן: "יוסי היה אחד האנשים הקרובים ללבי, ואני לא יודעת איך ממשיכים מכאן עם הכאב הזה. אני מודה לו על עשור של עבודה משותפת, חברות נפלאה, על ייעוץ במיוחד בשעות הקטנות של הלילה. הוא כל הזמן אמר שהוא מחכה לנגן בחתונה שלי. חבר אמת וצנוע. אהבתי ואוהב אותו לעולם".

עם אבנר גדסי

שימי רון, סיפר כי יוסף היה מלווה אותו כקלידן עוד בהיותו בן 14: "כולי חנוק וכאוב, מלא בצער ויגון לא מעכל את הבשורה המרה, לא מעכל את האבדה הזו. היית בשבילי כמו אחי הקטן. היית בן בית אצלי. יהיו זכרו ברוך".

הזמר והמלחין ליאור פרחי: "הלב מסרב להאמין. הייתה לי הזכות הגדולה לשיר ולעבוד איתך ולהתענג לצלילי הגאונות המוזיקלית שלך. אין ספק שיוסי היה הקלידן הטוב ביותר בארץ לא אשכח אותו לעולם".

עם שימי רון // צילום מתוך עמוד הפייסבוק של שימי רון

הזמר שי צברי: "קלידן על ומוזיקאי בחסד. תודה על שעות של הקשבה לנגינה המופלאה שלך, על מאור הפנים וההשראה".

אמנון ארגוב: "עם סיגריה תקועה בין אצבעותיו ושתי אצבעות פנויות הוא ניגן את חיינו ואת נשמתנו. הכי טוב בעולם, המאסטרו שלא ניתן לחיקוי, ממש זוהר ארגוב של עולם הקלידים. לא יודע את נפשי, אוהב אותך יא יוסי, תהא מנוחתך בגן עדן אומן".

עם ציון גולן, שהיה מזוהה איתו יותר מכולם

המגיש והמנחה ירון אילן: "יוסי יוסף, אחד מעמודי התווך של המוזיקה המזרחית האמיתית, האיש שמידי ערב ליווה את השמות הכי גדולים של המוזיקה שלנו. ניגן להם את השמחה, העצב ניגן לרבים בשמחות ובימים הקשים. כל פעם שנפגשנו תמיד היה בסבר פנים יפות ומלא חיוכים. הוא ייחסר לכולנו".

0 תגובות
bottom of page