ארכיון

ארכיון מאמרים מהבלוג של שחר אמאנו 

 

ארכיון טורים:

צילום: גיל מרעלי

לירון עמרם הוא הדבר הבא

עמרם מצליח לשלב את כל קצוות המוזיקה ליצירה אחת כפי שאפשר לשמוע ב"חלום ישן". במציאות הנוכחית הוא יהיה חייב להגביר את קצב ההופעות ושחרור המוסיקה כדי שלא להיעלם בתוך התחלופה המהירה של הכתרת כוכבים בישראל.

צילום: ירון ברנר

כמה טוב גידי גוב

האינטימיות בצוותא עשתה את שלה והציגה את גוב בגדולתו בשירה, בשיחה עם הקהל וביכולת לצחוק על כך דבר. השירים, ששילבו בין העבר להווה, הוכיחו שגוב הוא מעל הכל אמן, ולא רק אחד שיודע לשיר.

צילום: אוהד קב מתוך לינקולן

דודו אהרון: אין כמו שמחה לאיד

כמה זוגות התפרקו לאחרונה רגע לפני הנישואים? בשום מקרה לא תוכלו לתאר כיצד נראים ההורים שלהם. כנראה שרק אחרי ציפורה אהרון ש"הכישוף שלה הצליח" מותר לרדוף, כל הדרך לרמיסת הבן שלה דודו

צילום: שי גואטה

סיכום השנה במוסיקה המזרחית

אל תטעו במספרי ובצפיות ביוטיוב: הרכילות הייתה הדבר הכי בולט במוזיקה הים תיכונית השנה, והיא זו שחיפתה על מוזיקה לא טובה מצד זמרים וזמרות שלא משקיעים בקהל שלהם. ויש גם רשימת השמעה

צילום: צביקה טישלר

עוזי חיטמן: תמיד אדון עולם

13 שנה לאחר מותו, ניתן להעריך יותר את שיריו של עוזי חיטמן שעדיין מהדהדים בכל בית כאילו נכתבו אתמול. מהבחינה הזו, הוא אחד מפורצי הדרך של המוזיקה הים תיכונית בישראל, אף שלא הגיע מעדות המזרח.

צילום: אלכס קולומויסקי

מה הפך את זהר ארגוב למלך המוסיקה המזרחית?

מותו של זהר ארגוב בגיל צעיר הוא מה שמשאיר את האגדה בחיים כבר 30 שנה. מבחינת עדות המזרח הנצלחתו כמלך היא הכרת תודה לאיש ששבר עבורן את החומות בקולו, בלי שום יחסי ציבור או יוטיוב

צילום: יובל חן

האם אייל גולן יקבל שוב חיבוק?

אלבום עם שירים טובים, מקום בצמרת, האמן ששיריו מושמעים הכי הרבה וחיבוק תקשורתי. אייל גולן עבר שנה טובה ואולי אפילו יסיים  אותה בתואר זמר השנה במצעדים נחשבים.

צילום: מהאתר לינקטון

קובי אוז גאון מסובב והכי צודק

"כל הזרמים ביהדות, יש לנו הרבה ביקורת עליהם, אבל כולם יושבים על שולחן אחד ואת כולם אנחנו צריכים לקבל פנימה". קובי אוז, שזכה השבוע בפרס לתרבות יהודית, הגדיר את התורה כולה, אבל בעיקר את עצמו ואת המוסיקה שלו.

צילום: רונן אקרמן

עדן בן זקן ראויה ליותר

כשמתחילים לנפנף בכמות הצפיות ביוטיוב או מתהדרים בתואר של זמרת השנה או מלכת השושנים, אפשר להבין שמשהו תקוע. בן זקן עשתה כברת דרך יפה, אך עולולה לאבד הכל אם תמשיך להוציא סינגלים שטחיים.

צילום: יאיר שגיא

ספיר סבן: מזרחיים אנחנו

טורקית, ערבית ומזרחית כבדה בפריים טיים. מי שחיפש עדות לכך שהמזרחיים הפסיקו להתבייש בעצמם ובמוזיקה שהם צורכים, מצא הוכחה לכך בניצחון של ספיר סבן.

צילום: מהפייסבוק של קדרי

דודו טסה ונסרין: ערבית שפה רסמית

דודו טסה ונסרין קדרי כבשו את אירופה עם שירים בערבית ועיראקית. בימים שמישהו מנסה לשנמך את השפה, רצוי שיבינו כאן שערבית היא חלק בלתי נפרד שהמדינה ומביאה חשיפה חיובית לישראל כולה

צילום: אבי מועלם

עפר לוי- מלך שנרדם

נדמה היה שעפר לוי חזר לעצמו אחרי סינגלים מצוינים בשיתוף פעולה עם גוסטו. אלא שאז שוב הופיע "עפר הישן" והתוצאה היא יובש כללי שמעלים את אחד הקולות הטובים שנשמעו כאן.

צילום: יובל חן

דקלון: ההכרה שמגיעה לדקלון

שירתו של דקלון משולבת בפסקול חיינו במשך עשרות שנים. ההחלטה להעניק לו את פרס יקיר העיר תל אביב חשובה ומהווה עוד טיפה בים ההכרה שצריך לקבל הדור שלו.

 

ארכיון אלבומים:

צילום: עידן ארז

החדש של עפר לוי: געגוע לימים אחרים

הניסיון להוכיח שוב שהוא אחד המבצעים הטובים בישראל, גרם לעפר לוי להוציא אלבום שרובו שירים מחודשים או שראו אור לפני שנים. התוצאה מראה שהוא צדק, אבל גם טעה.

צילום: מתוך אתר לינקטון

משה פרץ: אין חדש תחת הפרץ

מיעוט השירים הטובים ב"בחור חדש" של משה פרץ צריך להדליק אצלו נורה אדומה. גם הוא צריך להבין שמעמדו מחייב השקעה גדולה יותר.

צילום: יח"צ מתוך אתר לינקטון

אתניקס אחרי פרידה: עובד או לא?

זאב  נחמה כתב את כל שירי האלבום של אתניקס כדי להראות מי בעל הבית אחרי עזיבתו של תמיר קליסקי. בפועל "בטוח" הוא אחד המוצרים החלשים של הלהקה הוותיקה.

צילום: ירון ברנר

שריד חדד, עומר אדם ואייל גולן: מהכבד אל הקל

ההצפה של השוק המזרחי / ים תיכוני בזמרי, גרמה לבכירים שבהם להוציא אלבומים עם כמות שירים בלתי נתפסת בניסיון להרחיב את מעגל המאזינים. לא תמיד עובד טוב וזה העיקר מעלים שירים מצויינים.

צילום: אתר לינקטון

הפרוייקט של רביבו: עניין של אמונה

ההבנה שחידושים הם התחום החזק שלהם הובילה את הפרויקט של רביבו לאלבום שכולו שירי דת ומסורת. כי אם כבר הולכים על בטוח- אז עד הסוף.

 

ראיונות ברדיו:

על העלמות המס

של המזרחיים

עם עודד בן עמי

אוקטובר 2016

על סאגת דודו אהרון ומשפחתו אצל גבי גזית פברואר 2016

ראיון אצל גבי גזית

על אייל גולן

פברואר 2016

ספיישל 30 שנה

למותו של זהר ארגוב

עם לבנת חמו בגלגלצ

נובמבר 2017