top of page
  • שחר אמאנו

"השירים שלי הם האמת שלי"


הילדות בראש העין, השירים האותנטיים, האפילפסיה והרצון לפרוץ לשוק הבינלאומי. תכירו את מאיה רוז בת ה-22, שבימים אלה הוציאה את הסינגל השני שלה Contagious

מאיה רוז רק בת 22 אבל את הקילומטראז' שעשתה היו שמחות לאמץ כמה זמרות אחרות. הילדה שגדלה בראש העין הופיעה ברחבי העולם, מתמודדת עם אפילפסיה ומעדיפה לכתוב שירים אותנטיים, מהחיים, שמנקזים אליהם את כל הפחדים והדמיונות שלה. "מי שמקשיב למילים של השירים שלי יכיר אותי הכי טוב. אני בנאדם שמשנה את דעתו המון, אבל השירים שלי הם האמת שלי וכשהם נכתבים על דף הם נחתמים", היא אומרת.

הסינגל החדש Contagious | צילומים: אור דנון

רוז למדה ריקוד במשך תשע שנים אך החליטה לעצור ולהתמקד במוזיקה ובלימודים. "זה קצת הזוי, אך הדבר היחיד שמונע ממני לקבל בחילות בנסיעות זה מוזיקה באוזניות בפול ווליום, זה עוזר לי להתנתק מהעולם", היא מעידה. "יש לי פחד גבהים שמשתק אותי ופוביה מהקאות. הפחדים שלי מאוד מונעים על ידי הדמיון שלי כי אני לא מפסיקה לדמיין דברים".

זה חודר גם לשירים שלך.

"הסיפורים מאחורי השירים שלי מבוססים על דברים שעברתי בעברי או שאני מרגישה באותו הרגע. אני כרגע מאושרת מהחיים הזוגיים שלי, אז לרוב יוצאים לי שירים שמחים או בכלל לא כי מי כמונו וכמו המאזינים יודע ששירים עצובים יש יותר בגלל שכשאנחנו עצובים אנחנו מחפשים דרך להוציא את זה החוצה. כך אני מתמודדת עם עצמי".

בכיתה ז' היא מגלה שיש לה משהו מיוחד אחרי שניצחה תחרות כישרונות שחברה שלה הכריחה אותה להשתתף בה. משם הדלת נפתחת, והיא מגלה את עצמה מופיעה מול שמעון פרס, מתחילה פיתוח קול בקונסרבטוריון של ראש העין והופכת לזמרת המובילה של התיכון. "בצבא הייתי משקית קישור וביקשו ממני לשיר בטקסים כל פעם והתנדבתי באירועים בכל פיקוד העורף. זה היה מדהים להיות זמרת בצבא בלי להיות בלהקה צבאית", היא אומרת. "בסוף בכלל ביקשו ממני לעשות מילואים כזמרת".

הסינגל הראשון של מאיה רוז: Unforgettable

מכאן מתחיל סיור עולמי שכולל הופעות בגרמניה, דרום קוריאה עם הרכב בשם באטריסטה, ניו יורק ואפילו הייתה על הכוונת של סוכנת מברודווי, אבל זה לא הסתדר."כן בהחלט", היא אומרת באשר לשאלה אם פניה כלפי חוץ, לחו"ל. "אבל כרגע אני חיה בישראל ומפיצה מכאן את המוזיקה שלי בזירה במקומית ובזירה הבינלאומית. זה קשה, אבל אני מאמינה שהפריצה שלי תגיע".

בימים אלה הוציאה את הסינגל השני שלה Contagious וכמו שכבר הבנתם, גם כאן יש סיפור אישי. "השיר הזה, עם כל הכנות שלי, בכלל התחיל מהעובדה שגילו שיש לי מחלה שהיא מדבקת והייתי בלחץ והחלטתי שאני מדבקת והיה לי קשה עם העובדה שאני מסכנת את הבן זוג הנוכחי שלי. כמובן שלא יכולתי לשיר את זה ככה, אז העברתי את זה לסיפור על כך שמערכת יחסים איתי עלולה להיות נזק גדול לבנאדם. ושאני לא רוצה להיות האחת שגורמת לנזק הבלתי הפיך".

איך את מתמודדת עם האפילפסיה?

"ההתקף הראשון היה בגיל 9, והוביל לכל מיני הגבלות כמו מצופים בבריכה או הקפדה צמודה. בהתחלה היה קשה כי זו אחריות גדולה לא לעשות שטויות שאולי עלולות לגרום לי למוות או פציעה. היום אני על כדורים ומאוזנת ומתנהגת כרגיל. יש עדיין קול בראש שאומר שאני בסכנה, אבל אני ממשיכה כרגיל. החששות האמיתיים שלי הם רק לגבי העתיד והבאת ילדים, אבל זה רחוק".

מה את שומעת באוזניים?

"בימים אלה אני מאזינה לפופ מיינסטרים, שירים אקוסטיים, לדיוות הגדולות ולפעמים גם לראפ. אני בנאדם מאוד רחב אוזן, אני אוהבת להקשיב ולנסות".

היכן אפשר לראות אותך מופיעה?

"עובדים על זה".

0 תגובות
bottom of page