top of page
  • שחר אמאנו

"חיכינו לרגע המתאים והוא הגיע"


כך מסבירים ישי לוי ובנו שיר את הוצאת הדואט החדש "משהו טוב", שמספר למעשה את סיפור היחסים בין אבא לבן. "אני כבר יודע מה יכתבו עליי, וזה לא משנה, הגיע הזמן שהתקשורת תתעסק במוזיקה שלנו ופחות במשפחה", אומר ישי. שיר: "שמח על שיתוף הפעולה בינינו"

בחדר קטן באולפני ההקלטה של יעקב למאי בתל אביב תלויים על הקירות תודות מבכירי הזמר הים תיכוני. במרכז החדר יושב אחד הענקים בתחום, ישי לוי, ולצדו בנו שיר. אחרי שנים שבהן דיברו רבות על היחסים המתוחים בין השניים, דומה שהאידיליה שוכנת במשפחת לוי. מחויכים, מחובקים, מתנשקים, מחליפים דאחקות. לא משהו שאפשר לזייף. "אפשר לשאול ה-כ-ל", אומר ישי, "אני כבר יודע מה יכתבו בעיתונים, וזה יעסוק בעבר שלי. אז הגיע הזמן שישתחררו מזה ויתחילו להתעסק במה שחשוב, במוזיקה".

משהו טוב | צילומים: שחר אמאנו, הכותל הישראלי

נכנסים לאולפן. למאי מקרין את הקליפ של "משהו טוב" (מילים של רותם כהן ואבי אוחיון, עיבוד והפקה מוזיקלית יעקב למאי) וישי לוי מתמוגג: "פעם ראשונה שקליפ יוצא בול", הוא אומר למראה התוצאה של עוזי ג'ורג', ומשחרר איזה משפט מהשיר במלוא גרון.

אתם מוכנים לזה ששוב יחטטו לכם בפצעים שהגלידו או שאתם מנסים שיגלידו?

שיר: "אין שום דבר, ויכולים לחטט במה שרוצים אבל לא ימצאו כלום".

ישי: "אני כבר יודע לדקלם מה יכתבו 'ישי לוי שהיה מכור לסמים והשתקם, עכשיו בדואט עם הבן שלו'. אז שיכתבו מה שהם רוצים, אבל חלאס עם זה התקדמתי מאז. אני לא משתמש ואפילו לא מעשן, רק מחזן גת".

ובכל זאת, כשמנסים לחפש מוצאים, גם אם אתם חושבים שאין.

ישי: "עזוב. אני רק יכול להגיד שמבחינתי, שיר הוא הזמר הכי טוב מבין הזמרים הצעירים והוא הדבר הגדול הבא, ולא בגלל שהוא הבן שלי".

מרגש לשיר יחד

הפרגון ההדדי בא לידי ביטוי גם בהופעות שבהן משתפים האב והבן פעולה. גם בת אל, הבת של ישי, משמשת כזמרת מלווה לאבא שלה. "אני רק מחכה שהיא תוציא משהו משלה", אומר ישי. "אני דוחף, אבל בינתיים זה לא מגיע".

מה קרה שהחלטתם לשיר יחד?

שיר: "זה תמיד ישב שם, והנה הגיע השיר המתאים והקלטנו. לשיר עם אבא שלי זה מאד מרגש אותי. זה הכי טבעי בעולם מבחינתי, אבל זו הפעם הראשונה שאנחנו מוציאים שיר משותף, מקורי. אני מאד מחובר לשיר ולדרך מלאת האהבה שבה הוא מציג את הסיפור שלנו".

ישי: "כבר כשראיתי את הסקיצה אמרתי שזה זה. פשוט הגיע הזמן שנשיר יחד אנחנו כבר עושים את זה בהופעות ויהיו עוד דברים. המילים המדויקות והלחן הזה שבועט חזק בחזה. היה לי ברור שזה יקרה. אבל כמו בכל דבר הזמן מכתיב את שלו. השיר הזה הוא לא רק הסיפור של שיר ושלי, הוא סיפור אהבה של אבא ובן. סיפור על כוח שיש באהבה ללא תנאים".

חיבור מצוין

אז איך השיר? לא סתם קוראים לו משהו טוב. החיבור הקולי בין ישי לשיר, האמינות שיש בכל מילה, הסיפור האישי המשתקף בו, הופכים את "משהו טוב" למשהו שכל אבא יכול להזדהות איתו ולשיר לילד שלו. החלק שבו ישי מתוודה שהוא היה שר לשיר עד הבוקר כשהיה במיטה, ושיר מגלה שהקשיב להכל, ממוטט גם לב קשוח. נראה כי ההחלטה לחכות למילים הנכונות הייתה מושכלת, והיה שווה להמתין עד שהשניים ימצאו את היכולת ואת המקום להתחבר, כדי שנוכל כולנו להרוויח מכך.

"אבא שלי הוא אחד הזמרים הטובים ביותר בעיניי ואני לומד ממנו המון. אני שמח ומתרגש מהשיתוף פעולה שלנו", סיכם שיר.

0 תגובות
bottom of page