top of page
  • שחר אמאנו

המאמו של באבי


רויטל נחמני כותבת ומלחינה לעצמה, משקיעה בקליפים איכותיים ולא חוששת להעז במקומות שזמרות אחרות העדיפו להישמר. עם הלהיט החדש "באבי", פצצת האנרגיה מרמלה לא מתכוונת לעצור: "חשוב לי לשמח אנשים ולהוציא החוצה את הדה-בסט שלי"

רויטל נחמני. צילום: יח"צ

בפעם הראשונה ששמעתי את רויטל נחמני הבנתי שמשהו חדש קורה כאן. זו לא עוד זמרת צעירה מהונדסת שפועלת על פי נוסחאות, אלא קול אחר, ברור יותר, כזה שמנסה לשנות. נחמני כותבת ומלחינה לעצמה, מציגה קליפים מושקעים במיוחד ולא חוששת לאתגר את עצמה ואת המאזינים בחומרים מקוריים ומקפיצים. "אני בוחרת את השירים שלי בעצמי ומנתבת בשביל להראות מי אני באמת ומה היכולות הקוליות שלי", היא אומרת.

היא נולדה וגדלה ברמלה, עיר שהצמיחה לא מעט אנשי בידור כמו מוני מושונוב ושלישיית מה קשור. מגיל צעיר היא מופיעה, מנגנת, ואוהבת לרגש את הקהל שלה. שמה של נחמני הולך לפניה באירועים משפחתיים ומועדונים, אך החשיפה האמיתית הגיעה אחרי שהשתתפה באחת העונות של 'אייל גולן קורא לך'. "אחי רשם אותי לתוכנית וכל המשפחה לחצה, 'יאללה זה הזמן שלך'. התקופה הזו הייתה מדהימה וחשפה אותי להמון קהלים חדשים. אבל זו כבר היסטוריה".

איך נראה יומה של זמרת, שמנסה לפלס את דרכה בעולם המוזיקה הים תיכונית?

"כל יום בצבע אחר, יום של הופעה זה יום של לתת מנוחה לקול ולצבור אנרגיות בשביל להרים את כל הקהל בזמן ההופעה. יום פנוי זה סיפור האהבה שלי עם הקלידים. כותבת ומלחינה, עושה ניסויים, מקליטה סקיצות לעצמי. משתדלת להיות כל הזמן בתנועה. לצבור חוויות שיהיה על מה לכתוב. אני אדם מאד משפחתי, ומשתדלת לבלות זמן איכות בחיק האחים והאחיינים".

באבי. סיפור חיים של חיזור וטיזינג

תוכניות הריאליטי השאירו אחריהן עשרות פליטים שניסו את מזלם. נחמני, עם יסודות בריאים של מוזיקה, הצליחה לתקוע יתד בזכות עצמה. היא הוציאה את "בקצה הדרך" העוצמתי, ציוותה לקליפ של "מאמו" את השחקנית שרה פון שוורצה ("זגורי אימפריה"), ומראה שמשהו חדש מתחיל. "'מאמו" הפך לסימן ההיכר שלי. אנשים מזמינים הופעות ומבקשים את מאמו בריפיט. אני חושבת שזה שיר שעושה המון שמח ואני נהנית לראות את זה בשטח".

ניכר כי את משקיעה מאוד בקליפים.

"אני אמנם זמרת ותיקה אבל המון אנשים עוד לא מכירים אותי. בעזרת הקליפים מושכים את העין, אני מנסה לעשות דברים חדשים שעוד לא נעשו, למרות שבעולם כל כך מהיר קשה להמציא את הגלגל. חשוב לי להוציא החוצה את הדה-בסט שלי. אני מאד אוהבת את האנרגיות שיש בקליפים וגם בכל מה שסובב את זה. להצטלם לקליפ זה תמיד מרגש, זה חלק בלתי נפרד מהשיר עצמו בעולם שבו אנשים מקשיבים לשירים ביוטיוב".

רויטל נחמני. צילום יח"צ

רויטל נחמני. משתדלת להיות כל הזמן בתנועה

כדי להבין את ההשקעה הגדולה, צריך רק להסתכל על הקליפ של הלהיט החדש שלה "באבי". נחמני והצוות שלה קבעו כלוקיישן את מפעלי "נשר רמלה" ("היה חשוב לי לצלם שם כי אני רמלאית"), הביאו לשם רקדנים, והקפיצו את המקום עם העיבוד של ינון יהל, ללחן ומילים של נחמני. "'באבי' נועד כדי להמשיך ולהקפיץ את הקהל שלי. אחרי 'מאמו' ביקשו ממני עוד שיר קצבי, אז אחרי שהתבשלתי קצת כתבתי את השיר שהוא בעצם על החיים של כולנו, על החיזור במועדונים, על עשיית טיזינג והיעלמות. למרות שאצל 'באבי' יש סוף מפתיע".

את כותבת ומלחינה את השירים שלך. מי היית רוצה שיכתוב לך?

"דיקלה! אני רואה את הדרך שלה במוזיקה, את הטקסטים, את ההגשה. היא יודעת לרגש, וזה מצליח גם כשאחרים שרים את השירים הטובים והקליטים שהיא יצרה. גם אבי אוחיון אלוף".

בקצה הדרך. להיט עוצמתי


0 תגובות
bottom of page