top of page
  • תמונת הסופר/תשחר אמאנו

הרוקיסט שהפך רך ומלטף

אלבומו השני של אייל הר-נוי "קרוב אבל רחוק" יוצא היום לאור, ומכיל חמישה שירים על רומנטיקה ותמימות. הרגיש לנו נכון להניח בפניו את השאלון שלנו, שחושף גם כיצד הצליח למנוע טלטלה בבית הספר 'רוקסטאר' לילדים, נוער ומבוגרים שהוא מנהל

אייל הר-נוי לא חושש מהתקופה. דווקא בשיאה של הקורונה שהשביתה כמעט את כל התעשייה, הוא בוחר להוציא היום (רביעי) את אלבומו השני "קרוב אבל רחוק" ובו חמישה שירים שהקליט אקוסטית לייב. "אפשר לומר שהתשוקה שלי לכתוב, להלחין ולשיר חזקה ממני ונובעת אצלי ממקום מאוד בסיסי ופנימי, כך שהנסיבות החיצוניות לשמחתי לא פוגעות בה", הוא אומר.

הר-נוי נולד וגדל בצפון. כנער התחיל לנגן בגיטרה והתאהב בה עד כדי כך שלדבריו היא הגדירה את דמותו. "בערך בתקופה הזאת כבר התחלתי לכתוב ולהלחין, ובהמשך גם להופיע עם השירים שלי. זיכרון ילדות, האלבום הראשון שלי, יצא לפני שנתיים, ובעצם פרץ את הסכר ליצירות נוספות, ובראשן האי.פי שיוצא היום. מעבר לעיסוק שלי במוזיקה גם הקמתי בית ספר למוזיקה, 'רוקסטאר', שנותן לי עוד אספקט מספק בעיסוק בתחום, וגם כתבתי מוזיקה להצגות ושימשתי מפיק מוזיקלי באלבומים וביצירות של אחרים".

רבים יופתעו לשמוע שזה אלבום שני שלך. איך לא הכרנו אותך עד היום?

"האלבום הראשון שלי הוא יצירה שאני מאוד מאוד אוהב. הוא אלבום ממש רוקיסטי שעבדתי עליו במשך עשור. האלבום הנוכחי הרבה יותר מרוכך ומלטף לעומתו ומוצאים בו את עצמם קהל יותר מגוון. אני מרגיש שהאלבום השני דווקא מביא משהו יותר בוגר ובשל, גם בשירה וגם בנושאים שבהם אני עוסק".

מה גורם לך "לקחת סיכון" ולהוציא אלבום דווקא בעת הזו, שבה התעשייה לא ממש מכוונת מוזיקה?

בכל תקופה בחיי יצרתי וכתבתי. יש המון מוזיקה שכבר מוכנה ליציאה ואני מאוד שמח שתיכף היא תשתחרר לאוויר העולם. בנוסף לאלבום ולאי.פי יש גם מופע שלצערי התקופה לא מאפשרת לנו להעלות על הבמות, אבל אני אופטימי ומקווה שבקרוב תהיה לנו הזדמנות לחלוק את מה שהרמנו עם הקהל".

הר-נוי שר על רומנטיקה ותמימות, דבר די חריג יחסית לתקופה שבה המוזיקה הפכה תעשייתית ומסחרית. "אני חושב שיש מקום לכל מוזיקה", הוא אומר. "כל יוצר מביא את ה'אני מאמין' שלו ולמזלנו יש לנו מדינה עם מוזיקאים מדהימים כך שיש הרבה עושר וגיוון. בעיני, כשהמוזיקה היא העיקר, והיא באה ממקום כן ואמיתי, אנשים יכולים להתחבר אליה ולמצוא את עצמם בה. כשבן אדם ניגש אליי ואומר לי על שיר מסוים 'הוצאת לי את המילים מהפה, זה בול אני' – אני יודע שעשיתי את שלי".

בכובעו הנוסף עומד הר-נוי בראש 'רוקסטאר', בית ספר למוזיקה עכשווית בצפון ת״א. מלמדים שם נגינה על פסנתר, גיטרה (לכל סוגיה), תופים, פיתוח קול, יוקללה, מנדולינה ועוד. בנוסף, קיימים בבית הספר הרכבי שירה, להקות רוק ומוזיקה עכשווית שהוא מוביל. המיזם הזה חטף טלטלה בעקבות הקורנה, והר-נוי ביצע כמה מהלכים כדי להתאים אותו לרוח התקופה על מנת שיוכל להמשיך ולפעול. "זאת הייתה תקופה לא קלה, נדרשנו לעשות התאמות מאוד מהירות על מנת לעמוד בעדיפות העליונה שלנו – שהיא לשמר את התהליכים החשובים והמשמעותיים שהתלמידים עוברים ב'רוקסטאר' ולהמשיך אותם. עשינו כמה התאמות טכנולוגיות שממש שידרגו את היכולת שלנו להגיע לתלמיד בצורה איכותית וברמה גבוהה, ולמרות הקושי אני מאמין שהתפתחנו מזה מאוד", הוא מסביר.

0 תגובות

Comments


bottom of page